Sprawy miasta WejherowaPrzedsiębiorczość w szkołach


Aktualności. Wejherowo i osiedla.
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostCz 09 paź, 2008 20:25

Express Powiatu Wejherowskiego
Przedsiębiorczość na faktach

W związku z podpisanym 7 października w Wejherowie porozumieniem o współpracy przy nauczaniu przedsiębiorczości, uczniowie zespołów szkół ponadgimnazjalnych nr 1, 2 i 3 będą odbywali zajęcia z prawdziwymi przedsiębiorcami, którzy poza tym, że radzą sobie z mówieniem, świetnie radzą sobie z praktycznym wykorzystywaniem wiedzy do zarabiania pieniędzy.

Jak udało nam się dowiedzieć, jednym z wykładowców ma być Jacek Cywiński z PORTY. W całym procesie pomoc swoją zaoferowało Centrum Handlowe Kaszuby, w którego sali konferencyjnej będą realizowane zajęcia. - Młodzież najlepiej zapamiętuje zajęcia, które są przeprowadzane w inny niż konwencjonalny sposób – mówi Marek Nagórski, prezes zarządu Kaszuby Inwest. W skali roku ma się odbyć kilka tego typu zajęć. Wśród młodych ludzi wzrasta zainteresowanie przedsiębiorczością, coraz więcej z nich bierze udział w konkursach na najlepsze biznesplany. Nie ma w tym nic dziwnego, bo kto nie chciałby poznać recepty na sukces – Pomogą im go osiągnąć zajęcia z doświadczonymi przedsiębiorcami – mówi Leszek Glaza, prezes Regionalnej Izby Przemysłowo -Handlowej.

(ŁB)
Forumowicz
Posty: 50
Wejherowo

Forumowicz
PostŚr 19 lis, 2008 13:51

I bardzo dobrze!! Ekonomicznego myslenia trzeba uczyć od najmłodszych lat :!: :!: :!:
Początkujący
Posty: 14

Początkujący
PostPt 20 maja, 2011 11:26

Minęło trochę czasu, a ja ciekawa jestem, jak rzowinął sie ten projekt: jak wielu fachowców zaproszono, jakie tematy poruszano.. Chociaz pewnie wartość tych lekcji będzie można tak naprawdę ocenić dopiero za kilka lat, kiedy dzieciaki zaczną zakładać własne biznesy ;)

Powrót do Sprawy miasta WejherowaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość