Sprawy miasta Wejherowa70-ką przez Wejherowo


Aktualności. Wejherowo i osiedla.
Moderator
Posty: 57

Avatar użytkownika

PostN 01 mar, 2009 12:46

Świetna wiadomość dla kierowców - od środy można jeździć ul. Gdańską przez Wejherowo 70 km/h. Jest to podobno szersza akcja i dotyczy większej ilości dróg dwupasmowych w kraju.
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostN 08 mar, 2009 13:25

I informacja na ten temat z trojmiasto.pl
Przez Wejherowo już 70 km/h. Kiedy w Trójmieście?

Na drodze krajowej nr 6 w Wejherowie można przejechać przez miasto z prędkością wyższą o 20 km/h niż w Trójmieście. Powód? Mamy... gorsze drogi. - Niektóre odcinki głównych ulic będą przebudowywane i wtedy zastanowimy się nad zmianą - mówi Janusz Staniszewski, szef pomorskiej "drogówki".

Od środy przez Wejherowo można jechać z prędkością 70 km/h. Przecinająca miasto droga nr 6 jest dwupasmowa i niedawno była remontowana. Równy asfalt zawsze prowokował kierowców do przekraczania dozwolonej prędkości. Dlatego policjanci z radarami mogli tam bez problemów nabijać sobie statystyki. Ale na tej trasie nie dochodziło do wielu wypadków i stłuczek, było po prostu bezpiecznie. Policja poprosiła więc zarządcę drogi, czyli Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, o zwiększenie dopuszczalnej prędkości. Wniosek złożyło też Starostwo Powiatowe.
(...)
- To zmiana warunkowa. Jeśli okaże się, że przez większą prędkość zrobiło się bardziej niebezpiecznie, przywrócimy stan wyjściowy - uprzedza nadkomisarz Janusz Staniszewski, naczelnik Wydziału Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Przy okazji tej zmiany pojawiły się sugestie, nawet ze strony policji, by dozwoloną prędkość podnieść także na trasie w Gdyni, Sopocie i Gdańsku. Ul. Morska, al. Niepodległości, al. Grunwaldzka i al. Zwycięstwa także są ulicami dwupasmowymi, fragmentami nawet trzypasmowymi, za skrzyżowaniami z sygnalizacją świetlną. I niektórymi fragmentami, choćby al. Zwycięstwa w Gdańsku można jeździć szybciej niż 50 km/h. Podobnie jak w Gdyni na Trasie Kwiatkowskiego czy ul. Janka Wiśniewskiego.

Mimo to nie można podnieść prędkości na całej głównej arterii naszej metropolii.

- Pozostałe odcinki "szóstki" będziemy obserwować, ale te, które przechodzą przez Trójmiasto nie są w naszej jurysdykcji - mówi Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA. - Poza tym w Wejherowie są ekrany dźwiękochłonne, w wielu miejscach także pasy serwisowe - wylicza Piotr Michalski.
(...)
- W pasie drogowym są też parkingi, które w oczywisty sposób wpływają na bezpieczeństwo ruchu. Najpierw musimy zająć się przebudową skrzyżowań, stworzeniem dodatkowych pasów do skrętu, a potem prędkością. Jednak przeanalizujemy tę sprawę podczas spotkania komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego. Po dyskusji z policją zdecydujemy czy ograniczenia na niektórych fragmentach drogi możemy znieść, ale na zmianę kompleksową jest jeszcze za wcześnie. Po prostu nie pozwala na to infrastruktura - przyznaje Jacek Oskarbski, naczelnik wydziału inżynierii ruchu UM Gdyni.

Portal regionalny trojmiasto.pl
Michał Sielski

Powrót do Sprawy miasta WejherowaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość