Sprawy miasta WejherowaKomiks o Wejherowie


Aktualności. Wejherowo i osiedla.
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostSo 27 cze, 2009 14:04

Wejherowo promuje się komiksem

Na nietypowy sposób promocji miasta wpadły władze Wejherowa. Rzesze turystów na letnie wypady do grodu Wejhera ma przyciągnąć... komiks.

Ośmiostronnicowa broszurka "Dzień pod Trójmiastem, czyli wycieczka do Wejherowa" w przyszłym tygodniu trafi do wszystkich nadmorskich punktów informacji turystycznej i większych pensjonatów.
Bohaterzy komiksu, para młodych ludzi, zniechęcona tłumami turystów w Trójmieście, postanawia wybrać się do Wejherowa. Zwiedzają centrum miasta, w tym deptak "podobny do Monciaka i Krupówek, ale mniej na nim ludzi" czy "milusi ryneczek". Odwiedzają miejski park, muzeum, kawiarenki, docierają w końcu na kalwarię. Na końcu, zachwyceni wycieczką, zapowiadają, że wrócą do Wejherowa w większym gronie, uzbrojeni w porządne aparaty fotograficzne.
(...)
Komiks jest efektem współpracy Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego i czwórki rysowników, mieszkańców Wejherowa: Jana Platy-Przechlewskiego, Aleksandry Spanowicz, Tomasza Meringa i Bartosza Glazy. Koncepcja komiksu powstała wspólnie, później rysownicy przelali uzgodnienia na papier.
(...)
W komiksie zaskakuje wierność szczegółom - nie zapomniano o najdrobniejszych detalach - na deptaku nie brakuje nawet koszy na śmieci, a na jednym ze sklepów widać kamerę miejskiego monitoringu.
(...)
Joanna Kielas - POLSKA Dziennik Bałtycki

Powrót do Sprawy miasta WejherowaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości