Sprawy miasta WejherowaRemont krajowej 218


Aktualności. Wejherowo i osiedla.
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostPn 13 lip, 2009 9:24

[quote:***]Droga wojewódzka nr 218 z łącząca Wejherowo z Trójmiastem - w końcu 24 km odcinek dziur pokrywa nowy asfalt

Systematycznie poprawia się stan nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 218. Jest to jedna z najbardziej uczęszczanych tras, łączącej Wejherowo z Trójmiastem. Właśnie zakończył się kolejny etap prac. Potworne dziury zastąpił równy asfalt. (...)

Oficjalne otwarcie wyremontowanej drogi odbyło się w Bojanie, w uroczystości wziął udział wicemarszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa pomorskiego udało się w tym roku wykonać remonty na trasie Dobrzewino-Bojano, a także w miejscowościach: Bieszkowice, Nowy Dwór Wejherowski i na drodze wojewódzkiej nr 224 w Szemudzie. Przeznaczono na ten cel blisko 2,3 mln zł.
(...)
To nie koniec remontów na tej trasie - obecnie samorząd województwa pomorskiego uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na remonty dróg na odcinkach od Nowego Dworu Wejherowskiego do skrzyżowania z drogą województwa nr 224 (długość 4,39 km) oraz ul. Marynarki Wojennej w Wejherowie (1,05 km).

Zgodnie z założeniami roboty rozpoczną się jeszcze w tym roku, a zakończą w roku 2010.
Ponadto Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w ostatnim czasie przygotował kompletną dokumentację projektową na odcinek drogi Chwaszczyno - Koleczkowo, co umożliwi podjęcie starań o dofinansowanie tego przedsięwzięcia ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa pomorskiego. Po remoncie tego odcinka cała "218", licząca 24 kilometry, będzie jak nowa.

Joanna Kielas - POLSKA Dziennik Bałtycki [/quote:***]

Powrót do Sprawy miasta WejherowaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość