Sprawy miasta WejherowaZakład tzw. '"gastronomiczny" w Wejherowie na ul.

Aktualności. Wejherowo i osiedla.
Czy PRAWO obowiązuje wszystkich ?

TAK
2
100%
NIE
0
Brak głosów
Tylko maluczkich
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

Początkujący

Początkujący
PostPt 25 cze, 2010 12:35

jak to sie dzieje, że jedni nie mogą nic , a innym to nawet władza pomoże w uruchomieniu biznesu - kosztem oczywiści innych ludzi.
Na ul. Leśnej w Wejherowie - burzą w domu ściany nośne.... NOŚNE !!!! i adoptują garaże na salę bankietową... no ja bym nie chciał siedzieć pod takim stropem- co to na głowę może nieoczekiwanie ......
W samym centrum dzielnicy domków jednorodzinnych stawianie takiego lokalu??? Ten kto na to pozwolił chyba nie będzie mieszkał w pobliżu - -no bo przecież hałas itp.
Ręce opadają , ale już nie długo , coraz bliżej - WYBORY i będzie mozna coś zmienić w naszym mieście....
Mieszkaniec
Forumowicz
Wejherowo

Forumowicz
PostPt 25 cze, 2010 12:45

Hmm, ale nic nie napisałeś, jakie prawo zostało złamane. Każdy kto zna się na budownictwie wie, że ściana nośna nie jest niezastąpiona i przy odpowiednich zmianach w projekcie, można się jej pozbyć ;)
Hałas to inna sprawa, ale jak rozumiem, mówimy o hipotetycznym hałasie... i na egzekwowanie prawa w tym aspekcie jest zapewne za wcześnie.

Poza tym, co mają wybory do tego? Jak się domyślam, właścicielem tego budynku jest osoba prywatna. A jeśli w planie zagospodarowania przestrzennego są uwzględnione lokale usługowe (a zapewne tak jest), to trudno się przyczepić do czegokolwiek.
Początkujący

Początkujący
PostPt 25 cze, 2010 13:22

Napisałem o WYBORACH , majac na mysli wybory do samorzadu , na prezydenta, bo przecież to własnie ci ludzie wydali zgody , pozwolenia nie pytając o opinię ludzi którzy mieszkaja w pobliżu, na to aby powstał tam lokal, - lokal który nie ma ani jednego miejsca do parkowania ( no bo przecież w miejscu garazy będą stały stoły.) Lokal ma powstac na ul Lesnej - to spokojna jak na razie dzielnica - a hałas - jak to na imprezach , gdzie spotykaja sie ludzie --- duży. To tak jakby w wieżowcu na piątym piętrze uruchomić działalnosc produkcyjną. Czy musimy to znosić i godzić sie na takie postępowanie? Ja protestuję.
Forumowicz
Wejherowo

Forumowicz
PostSo 26 cze, 2010 16:20

Wiem jakie wybory miałeś na myśli. Ja się zastanawiam, czy były podstawy prawne, by nie wydać zgody. Jeśli ktoś miałby takiej zgody nie wydać, to musi być jakaś podstawa prawna. Co na to plan zagospodarowania przestrzennego?
Początkujący

Początkujący
PostŚr 30 cze, 2010 9:57

Plan zagospodarowania -dopuszcza , jednak pod pewnymi warunkami - a najważniejszy to ten , ze zmiana z mieszkalnej na usługową nie może byc uciażliwa !! I tu jest "pies" pogrzebany- bez konsultacji , wbrew temu bez poszanowania prawa - wydaje sie decyzje , która zmienia życie wielu sąsiadów. Jak sądzisz czy może być lokal - jakikolwiek bez wyraxnie wskazanego miejsca parkingowego w obrębie działki na której prowadzona jest działalność ??

Powrót do Sprawy miasta Wejherowa