Sprawy miasta WejherowaStrzelanina w Wejherowie


Aktualności. Wejherowo i osiedla.
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostWt 29 cze, 2010 18:08

Polska Dziennik Bałtycki napisał(a):Strzelanina w Wejherowie. Zatrzymano poszukiwanego listem gończym

Mrożące krew w żyłach sceny rozegrały się na ulicach Gniewina i Wejherowa. Złodzieje, którzy ukradli rolnikowi przyczepę od ciągnika strzelali do poszkodowanego, a zatrzymali się dopiero po ostrzelaniu ich auta przez policję, bo przedtem sforsowali blokadę przygotowana przez funkcjonariuszy.

(...)Wszystko działo się w nocy z piątku na wtorek około godziny 2. Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze przeszukiwali teren gminy Gniewino przez niemal całą noc. Jeden ze sprawców, 25-letni mężczyzna wpadł na swojej posesji, gdzie znajdowała się także skradziona przyczepa. Drugi sprawca uciekał samochodem terenowym, dlatego dyżurny zarządził blokady dróg.

Około godz. 8 rano terenowy nissan nie zatrzymał się w Wejherowie do kontroli drogowej pomimo, że policjanci wyraźnie podawali sygnały do zatrzymania. Samochód potrącił jednego z funkcjonariuszy, gdy ten chciał go zatrzymać. W związku z tym mundurowi oddali kilka strzałów ostrzegawczych oraz strzały w opony samochodu. Dopiero wówczas unieruchomiono auto.

(...)Wyszło na jaw, że jest poszukiwany dwoma listami gończymi, trzema nakazami sądowymi w celu umieszczenia w najbliższym areszcie śledczym lub zakładzie karnym. Był bowiem poszukiwany od trzech lat, bo uciekł z aresztu. 27-latek był już wcześniej karany za kradzieże i kradzieże z włamaniem. Trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Taka sama kara grozi za wymuszanie przemocą zaniechania przez funkcjonariuszy wykonywanych przez nich czynności - taka jest bowiem kwalifikacja prawna sforsowania policyjnej blokady.

Polska Dziennik Bałtycki
Joanna Kielas

Powrót do Sprawy miasta WejherowaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości