Sprawy miasta Wejherowaznajdź pracę w Wejherowie

Aktualności. Wejherowo i osiedla.
Początkujący

Początkujący
PostPt 04 lut, 2011 12:38

Drodzy czytelnicy, jeżeli szukacie pracy w naszym mieście to możecie się nie mile rozczarować. Mam propozycję by stworzyć niezależny portal wymiany informacji o nieuczciwych pracodawcach . Jak wiecie Prawo Pracy chroni was tylko wtedy gdy uda się wam udowodnić zatrudnienie. Tutaj padamy jednak ofiarami własnej biedy , godzimy się na warunki pracy bez umowy w warunkach uwłaczających ludzkiej godności nie wspominając o wynagrodzeniu za pracę. Pracodawcy skrzętnie wykorzystują takich jak wy wiedząc że nic im nie udowodnicie. APELUJĘ do was jeżeli macie podobny problem to dokumentujcie Waszą pracę (róbcie zdjęcia , szukajcie świadków waszej pracy itd.).Zanim zgłosicie się do PIP w dalszym ciągu pracujcie "na czarno" .Musicie dać się złapać inspektorowi w trakcie świadczenia pracy. Tylko tak stworzymy sobie miejsca pracy. Nie zgadzajcie się na najniższą krajową biorąc drugą kopertę "premię" z ochłapami od szefa. Jeżeli będziemy trzymać się zasad o których piszę to gdy przytrafi nam się wypadek np. na budowie to otrzymamy chorobowe czy rentę inwalidzką. Swoją drogą należało by stworzyć ranking firm łamiących prawa pracownicze. Choć sam znam ich kilka nie mogę podać ich nazwy na forum (patrz regulamin forum).
Mam nadzieję że mój post wzbudzi wasze zainteresownie i wspólnie coś uda nam się zrobić. Nie bójcie się sądu pracy ,nie podpisujcie żednych ugód z pracodawcą gdy już wpadnie kontrola, i tak nie da ci już zatrudnienia , a dostanie kilka ładnych tyś. kary plus twoje zadośćuczynienie.
NIE POZWALAJCIE SIĘ OKRADAĆ, NIE JESTEŚMY NIEWOLNIKAMI.
szymon
Początkujący

Początkujący
PostSo 23 kwi, 2011 18:46

Dobry pomysł ale raczej trudnoo będzie go zrealizować...

Powrót do Sprawy miasta Wejherowa