Sprawy miasta WejherowaObniżka czynszu za lokale użytkowe


Aktualności. Wejherowo i osiedla.
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostŚr 29 lut, 2012 21:37

Prezydent obniżył stawki czynszu za lokale użytkowe

(...)Prezydent Miasta Wejherowa 20 lutego 2012 r. wydał zarządzenie w sprawie ustalenia minimalnych stawek czynszu najmu komunalnych lokali użytkowych w Wejherowie, które będą podstawą w nowych przetargach.
(...)
W myśl zarządzenia 7 zł netto/m kw. minimalnej stawki czynszu będą obejmowały lokale, w których prowadzona jest działalność usługowa – usługi szewskie, szklarskie, krawieckie, gastronomiczne, naprawa sprzętu biurowego oraz sklepy zoologiczne.
Prezydent obniżył minimalną stawkę dla użytkowników lokali handlowych za 1 m kw. powierzchni lokali użytkowych z 21 zł na 15 zł za m kw. Natomiast minimalna stawka czynszu za najem 1 m kw. powierzchni pomieszczeń przynależnych do lokali użytkowych wynosi 5 zł za 1 m kw. miesięcznie.

Minimalna stawka czynszu może być obniżona nawet o 50 proc. jeżeli lokal znajduje się w przyziemiu lub budynek wymaga kapitalnego remontu. Na 90-procentową bonifikatę mogą liczyć organizacje realizujące cele oświatowe oraz organizacje kombatanckie.
- Prezydent dodatkowo może zastosować szczególną obniżkę stawki minimalnej czynszu w przypadku przeznaczenia lokalu użytkowego na działalność związaną z promocją regionu i kultury kaszubskiej – mówi Bogusław Suwara, sekretarz Wejherowa.


Tekst: Iwona Rogacka
Za: wejherowo.pl
Forumowicz
Posty: 50
Wejherowo

Forumowicz
PostŚr 29 lut, 2012 21:41

Widać zbyt wiele lokali świeciło pustkami... Rośnie konkurencja ze strony centrów handlowych i ludzie chętniej spędzają w nich czas. Na pewno jest to słuszny kierunek, tylko czy okaże się skuteczny?
Ja tu zaglądam
Posty: 22

Ja tu zaglądam
PostCz 01 mar, 2012 11:10

Dobrze, że nie obniżono stawek dla banków - zmora każdego centrum miasta....
Początkujący
Posty: 10

Początkujący
PostN 16 gru, 2012 18:03

te duże molochy sprawiają,ze mniejsze sklepiki tracą klientów.

Powrót do Sprawy miasta WejherowaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość