Powiat wejherowski. MTKKąpieliska w powiecie


Sprawy ogólnopowiatowe. Małe Trójmiasto Kaszubskie
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostSo 28 cze, 2008 15:21

Powiat wejherowski. 6 jezior i 2 kąpieliska morskie z czysta wodą czekają - nadal bez ratowników

Kończy się czerwiec, a na weekend synoptycy zapowiadają bezchmurne niebo i dość wysoką temperaturę - wybierzmy się zatem nad morze czy nad jeziora. Szczególnie w tych ostatnich woda jest teraz ciepła jak w przysłowiowej wannie. W powiecie wejherowskim mamy do wyboru sześć jezior i dwa miejsca nad morzem - woda w tych akwenach została przebadana przez sanepid i dopuszczona do kąpieli. Niestety, wzorem lat ubiegłych, w całym powiecie nie ma ani jednego kąpieliska strzeżonego z ratownikiem.

Większość jezior dopuszczonych do kąpieli to akweny na terenie gminy Wejherowo. Są to jeziora: Wyspowo, Borowo, Zawiat i Bieszkowice. Można też się kąpać w jeziorze Kamień, gm. Szemud i w Choczewskim, gm. Choczewo. Z kąpielisk morskich mamy do wyboru Stilo i Lubiatowo. Tutaj, w stosunku do ubiegłego roku zaszła duża zmiana - największą plażą w powiecie wejherowskim, w Lubiatowie będzie "opiekowała się" nie gmina Choczewo, w granicach administracyjnych której znajduje się to kąpieliska, ale gmina Gniewino. Wydzierżawiając kawałek plaży od Urzędu Morskiego na początku czerwca Gniewino zyskało symboliczny dostęp do morza. Tylko, że wszystko wskazuje na to, że w tym roku nawet na lubiatowskiej plaży nie wiele się zmieni.
(...)
Joanna Kielas - POLSKA Dziennik Bałtycki
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostWt 01 lip, 2008 21:20

Plaża wraca do Choczewa - działania Gniewina wywołały burzę w Choczewie

Wygląda na to, że plaża w Lubiatowie to w tym sezonie temat niekończącej się opowieści. Jeszcze nie minął miesiąc, od kiedy gmina Choczewo zrezygnowała z dzierżawy plaży i przejął ją Gniewiński Ośrodek Turystyki i Sportu (spółka należąca do sąsiedniej gminy Gniewino), a już sytuacja zmieniła się diametralnie. Dziś GOTiS rezygnuje z dzierżawy, a plaża wraca z powrotem do Choczewa.
(...)
Joanna Kielas - POLSKA Dziennik Bałtycki

Więcej w POLSKA Dziennik Bałtycki

Powrót do Powiat wejherowski. MTKKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości