Powiat wejherowski. MTKMałe Trójmiasto Kaszubskie pod żaglami


Sprawy ogólnopowiatowe. Małe Trójmiasto Kaszubskie
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostPn 26 sty, 2009 13:36

Małe Trójmiasto Kaszubskie pod żaglami

Trzy jachty będą nosić imiona trzech miast, tworzących Małe Trójmiasto Kaszubskie. Pełnomorskie jednostki klasy Delphia 40 stoją już na gdyńskim nabrzeżu. Do 1 maja czekać tu będą na uroczystość chrztu, nadania imion i wodowania.

- Pomysł, by jednostki nazywały się tak samo jak miasta, nie jest nowy - zastrzega Leszek Glaza, prezes Stowarzyszenia Gmin "Małe Trójmiasto Kaszubskie". - Pływają już jachty "Gdynia", "Gdańsk" i "Sopot". Z komandorem Piotrem Ostrowskim z ośrodka szkolenia Marynarki Wojennej pomyśleliśmy, że można ten zwyczaj wykorzystać również w przypadku Rumi, Redy i Wejherowa.

Jak pomysłodawcy uradzili, tak zrobili. Po długich dyskusjach i ustaleniach podjęto decyzję - trzy jachty, które Marynarka Wojenna zamówi, będą nosić właśnie nazwy miast.
(...)
- Będą pływać po Morzu Bałtyckim i Morzu Północnym i reklamować piękno kaszubskiej ziemi na wodzie - zapowiada Leszek Glaza. - Każda z jednostek będzie miała na przednim żaglu kolorowe logo miasta. Jachty MTK są tej samej klasy co Gdyni, Gdańska i Sopotu, ale różnią się kolorem. To będzie wspaniały widok, gdy wszystkie jednostki wypłyną razem na wodę. Sześć jachtów reprezentujących sześć miast, które być może już w niedalekiej przyszłości będą tworzyć jedną wielką metropolię...
Rafał Korbut - POLSKA Dziennik Bałtycki

Powrót do Powiat wejherowski. MTKKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość