Powiat wejherowski. MTKWykorzystywanie seksualne - powiat w czołówce czarnej listy


Sprawy ogólnopowiatowe. Małe Trójmiasto Kaszubskie
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostPt 27 lut, 2009 11:04

Powiat wejherowski jest pierwszy na czarnej liście

40 dzieci z powiatu mogło być wykorzystywanych seksualnie, a w 200 rodzinach dochodzić mogło do przemocy - statystyki wręcz porażają.
(...)
W ubiegłym roku wejherowska prokuratura prowadziła prawie 200 spraw związanych z przemocą w rodzinie (90 w Wejherowie i 105 w pozostałych miejscowościach). Było też prawie 40 postępowań związanych z molestowaniem seksualnym nieletnich, które miało się odbywać w rodzinie.
(...)
O ile liczbę prowadzonych postępowań w sprawach związanych z przemocą w rodzinie można liczyć w setkach, to jedynie pojedyncze przypadki zakończyły się sporządzeniem aktu oskarżenia. Jedynie 24 sprawy o znęcanie i groźby karalne oraz 10 o molestowanie seksualne nieletnich znalazły swój finał w sądzie.
(...)
Tydzień pomocy

Jeszcze tylko dziś trwa ogólnopolska akcja - Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Wszystkie wejherowskie instytucje zajmujące się ściganiem przestępców od 23 do 27 lutego udzielają porad w ramach ogólnopolskiego Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.
(...)
Gdzie się zgłaszać
• Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie, ul. Dworcowa 14, dyżur w godz. 8-18
• Prokuratura Rejonowa w Wejherowie, ul. gen. Hallera 21 - dyżury w godz. 8.30 - 15.30. Oprócz prokuratorów będą dyżurowali pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
• Sąd Rejonowy w Wejherowie ul. Sobieskiego 302 - dyżury w godz. 9 - 14.30, należy zgłaszać się do pokoju nr 1 w wydziale administracyjnym.

Joanna Kielas - POLSKA Dziennik Bałtycki

Powrót do Powiat wejherowski. MTKKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość