Powiat wejherowski. MTKOd września korki na "6" - ruszy remont w Rumi


Sprawy ogólnopowiatowe. Małe Trójmiasto Kaszubskie
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostPt 19 cze, 2009 11:29

W Rumi będą korki - we wrześniu ruszy przebudowa jednego z głównych skrzyżowań z drogą krajową nr 6

(...)
Wszystko wskazuje na to, że we wrześniu rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ul. Sabata z krajową "szóstką", które znajduje się na wysokości budynku Urzędu Miasta Rumi. To właśnie tędy ma prowadzić główna droga dojazdowa do powstającej galerii Polimeni.

Tym samym nie udało się dotrzymać składanych pod koniec ubiegłego roku zapewnień, iż inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. To fatalna wiadomość dla kierowców, bo jesienią ten rejon krajowej "szóstki" zapewne się zakorkuje - w tym samym czasie w tym miejscu powinny się bowiem rozpocząć prace przy budowie pierwszego etapu alternatywnego dla drogi krajowej nr 6 połączenia drogowego Rumi i Redy.

W ramach prac na skrzyżowaniu krajowej "szóstki" z ul. Sabata powstanie dodatkowy pas dla skręcających z tej ulicy w stronę Wejherowa. Na drodze krajowej nr 6 w stronę Gdyni wygospodarowany zostanie dodatkowy pas dla skręcających w kierunku Urzędu Miasta. Natomiast aby zwiększyć przepustowość skrzyżowania, na drugą stronę ulicy przeniesione zostanie także przejście dla pieszych.

- Niestety, wlot w ul. Sabata nadal będzie tylko jeden. Wykreowanie drugiego uniemożliwia nam istniejąca zabudowa - tłumaczy Ryszard Grychtoł, wiceburmistrz Rumi ds. inwestycji. - Planowana przebudowa skrzyżowania nie jest rozwiązaniem idealnym, jednak takiego, w pełni bezkolizyjnego, po prostu w tym miejscu wykonać się nie da. Wykreowanie dwóch dodatkowych pasów ruchu z pewnością zwiększy przepustowość. Po otwarciu galerii niewątpliwie ruch się mocno nasili i możliwe, że powstaną korki. Z czasem wszystko powinno jednak właściwie funkcjonować.

Skrzyżowanie ul. Sabata z krajową "szóstką" dodatkowo odciążyć miało wybudowanie ul. Podgórnej, która byłaby idealną drogą dojazdową do galerii dla mieszkańców dzielnicy Zagórze. Kolejne projekty budowy tej drogi były jednak oprotestowywane przez mieszkańców ulicy i nadal nie wiadomo, kiedy ul. Podgórna miałaby powstać.
(...)
Galeria Polimeni ma zostać otwarta w listopadzie. (...)
Koszty całej inwestycji pokryje właściciel galerii Polimeni.

Marcin Lange - POLSKA Dziennik Bałtycki

Powrót do Powiat wejherowski. MTKKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości