Powiat wejherowski. MTKDni Kultury Powiatu


Sprawy ogólnopowiatowe. Małe Trójmiasto Kaszubskie
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostPt 28 wrz, 2007 10:42

Dziennik Bałtycki napisał(a):Dni Kultury Powiatu

Starosta wejherowski zaprasza na trzecie już Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego, które odbędą się w najbliższy weekend, od 28 do 30 września. Dni rozpoczną się uroczystą sesją Rady Powiatu, w piątek o godz. 12 w sali narad Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

Będzie ona miała bardzo uroczysty charakter. Wykład okolicznościowy pt. „Oblicza współczesnej literatury kaszubskiej” wygłosi redaktor Stanisław Janke. Nastąpi też wręczenie Medali za Zasługi dla Powiatu Wejherowskiego. Otrzymają je: Janina Borchmann, Edmund Szymikowski, Stanisław Janke i Cezary Paciorek. Natomiast po południu, od godz. 14 w muzeum będzie trwało II Powiatowe Forum Animatorów Kultury pod hasłem przewodnim: „O teatrze - słucham i patrzę”. W tym temacie będą wypowiadali się działacze kulturalni z terenu powiatu, potem nastąpi dyskusja. Natomiast na godz. 19 zaplanowano wieczornicę kulturalną w Gowinie, gm. Wejherowo. W jej ramach odbędzie się promocja książki p.t. „Igielnik”, autorstwa satyryka Tadeusza Buraczewskiego okraszona mini-koncertem w wykonaniu wychowanków Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wejherowie.

W sobotę o godz. 17 w muzeum odbędzie się promocja książki p.t. „Lew- Stolem- Budziciel. Wojciechowi Kiedrowskiemu na 70 urodziny”, a godzinę później otwarcie wystawy poplenerowej Powiatowo- Gminnego Pleneru Rzeźbiarskiego 2007. Natomiast w niedzielę w kościele św. Stanisława Kostki będzie miał miejsce koncert Pieśni Maryjnej w wykonaniu chórów z terenu powiatu i gości.

Joanna Kielas - Dziennik Bałtycki

Powrót do Powiat wejherowski. MTKKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość