Powiat wejherowski. MTKKamery w powiatowych szkołach


Sprawy ogólnopowiatowe. Małe Trójmiasto Kaszubskie
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostN 28 paź, 2007 12:03

Dziennik Bałtycki napisał(a):Powiat wejherowski. Uczniowie w oku kamery

Osiem szkół z powiatu wejherowskiego otrzymało środki z Ministerstwa Edukacji Narodowej na zamontowanie monitoringu w szkołach. Placówki otrzymały łącznie blisko 100 tys. złotych. Z tej puli najwięcej, bo 36 tys. złotych otrzymały dwie szkoły w gminie Linia - w Lini i Strzepczu. 26 tys. zł trafiło do szkół w Gniewinie i Kostkowie. 13 tys. złotych na monitoring otrzymały dwie szkoły w Wejherowie - ZS nr 3 i ZSO nr 2. Szkoła podstawowa w Kębłowie, w gm. Luzino otrzymała prawie 13 tys. zł, a szkoła w Strzebielinie ma do dyspozycji 8 tys. zł.
(...)
Jak podkreśla Łukasz Jabłoński, wójt gminy Linia, zamontowanie kamer w szkołach zabezpieczy uczniów i obiekty przed różnymi zagrożeniami - dewastacją, kradzieżami, ewentualnymi rozbojami.

Monitoring sprawdza się w praktyce, jak podkreślają dyrektorzy placówek, w których ten system już funkcjonuje. Sami uczniowie przyznają, że monitoring im nie przeszkadza. Przyzwyczaili się już do kamer.

- Mamy dwadzieścia kamer w różnych miejscach szkoły, które sprawdzają się w praktyce - mówi Marek Kamiński, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Redzie.
Iwona Rogacka - Dziennik Bałtycki
Początkujący
Posty: 14

Początkujący
PostŚr 01 cze, 2011 9:40

No nie wiem... Z jednej strony: to dobrze, że staramy się dbać o bezpieczeństwo dzieci w tych niebezpiecznych czasach. Z drugiej jednak strony: takie kamery to to już jak dla mnie pierwszy krok do świata Wielkiego Brata...
Początkujący
Posty: 4

Początkujący
PostPn 25 lut, 2013 20:46

i tak juz zyjemy w swiecie wielkiego brata...
kamery w szkolach to bardzo dobry pomysl
Początkujący
Posty: 4

Avatar użytkownika
Początkujący
PostŚr 20 mar, 2013 16:10

Potrzebni nam raczej strażnicy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano.

Powrót do Powiat wejherowski. MTKKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość