SportStadion Gryfa na sprzedaż


Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców.
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostPt 14 mar, 2008 12:54

Wejherowo. Władze miasta zaskoczone decyzją piłkarzy, którzy chcą sprzedać stadion sportowy

Władze Wejherowskiego Klubu Sportowego chcą sprzedać jedyny w Wejherowie stadion piłkarski prywatnej firmie. Władze miasta są bardzo zaskoczone tym posunięciem.
(...)

Wejherowo. Stadion Gryfa na sprzedaż
12.03.2008

Walne zgromadzenie klubu podjęło uchwałę o sprzedaży obiektu. Jest już nawet gotowa umowa. Transakcja dojdzie do skutku najprawdopodobniej za miesiąc. Wtedy z zagranicy wróci prezes Orleksu.
(...)
Sportowcy zapewniają, że nie ma możliwości, by na stadionie deweloper wybudował np. osiedle bloków. Obiekt na Wzgórzu Wolności może być wykorzystywany jedynie pod działalność sportową. Piłkarze mają zagwarantowane bezpłatne użytkowanie obiektu, jak dotychczas.

Joanna Kielas - POLSKA Dziennik Bałtycki
Początkujący
Posty: 1

Początkujący
PostPn 17 mar, 2008 18:18

CZY PANI KIELAS MA ŚWIADOMOŚĆ TEGO CO PISZE?????????????????? WĄTPLIWE
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostCz 20 mar, 2008 10:49

Planowana sprzedaż stadionu wzbudza wielkie emocje, ale sprawy nie ma, bo prezydent nic nie wie

Władze miasta na razie nie chcą się wypowiadać w sprawie planowanej sprzedaży jedynego stadionu. Prezydent twierdzi, że... sprawy nie ma, bo oficjalnie nie został poinformowany przez piłkarzy o planach sprzedaży. A o tym, że stadion chce kupić firma deweloperska, huczy w całym Wejherowie.
(...)
Urzędnicy miejscy przeanalizowali wszystkie dokumenty dotyczące obecnego stanu prawnego stadionu. Kiedyś była to własność miasta. 21 kwietnia 1993 roku stadion został oddany nieodpłatnie w użytkowanie wieczyste klubowi piłkarskiemu Gryf Wejherowo. Akt notarialny podpisał ówczesny prezydent Wejherowa, Jerzy Budnik, a ze strony władz klubu - Józef Reszke i Mariusz Kozakiewicz. Teren stadionu to ponad trzy hektary powierzchni.
(...)
Joanna Kielas - POLSKA Dziennik Bałtycki
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostPt 16 maja, 2008 12:27

Wejherowo. Eskalacja sporu o Wzgórze Wolności - miasto powalczy o stadion w sądzie

Prezydent Wejherowa złożył pozew w sądzie, by unieważnić akt notarialny oddający jedyny w mieście stadion piłkarski w użytkowanie wieczyste klubowi piłkarskiemu WKS Gryf Wejherowo. Obie strony - samorządowcy i sportowcy przytaczają różne argumenty, ale jedno jest pewne - sprawa sądowa zapewne będzie ciągnęła się miesiącami, jeśli nie latami, a stadion w tym czasie będzie ulegał dalszej dewastacji.
(...)
Joanna Kielas - POLSKA Dziennik Bałtycki

Powrót do SportKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość