SportGniewino a Euro 2012


Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców.
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostN 31 sie, 2008 14:30

Gmina Gniewino jest coraz bliżej Euro2012 - szansa na goszczenie piłkarzy z Baltic Areny

Niewielka gmina wiejska Gniewino (powiat wejherowski) jako jedna z 44 samorządów w całej Polsce otrzymała wstępną rekomendację władz UEFA, by móc gościć piłkarzy Euro 2012, rozgrywających mecze na Baltic Arenie.

Głównym atutem Gniewina ma być naturalne środowisko i gwarancja spokoju, z dala od zgiełku aren.
Już dzisiaj Gniewino dysponuje stadionem z boiskiem do piłki nożnej, bieżnią sześciotorową, boiskiem do tenisa ziemnego i boiskiem do gry w koszykówkę. Stadion wyposażony jest w oddzieloną od płyty głównej trybunę, na której może zająć miejsca 600 osób.

Wkrótce w ramach modernizacji obiekt zyska - poza nową, tartanową bieżnią - nowoczesną szatnię dla zawodników, szatnię dla 6-osobowego sztabu trenerów, a także przestronne pomieszczenie medyczne wraz z niezbędnym wyposażeniem.

Goszczący w Gniewinie zawodnicy i trenerzy będą mogli korzystać także z dwóch mniejszych boisk treningowych oraz hali widowiskowo-sportowej, która zostanie oddana do użytku na początku 2010 roku.
Aby ubiegać się o możliwość goszczenia drużyny piłkarskiej z Euro, ważna jest nie tylko infrastruktura sportowa, ale też baza noclegowa. Tutaj też prace trwają.

Już za dwa lata Gniewino wzbogaci się o sąsiadujący z kompleksem sportowym hotel o standardzie 4/5 gwiazdek, w którym znajdzie się 50 wyposażonych we wszelkie udogodnienia pokoi dwuosobowych i 10 luksusowych apartamentów. W hotelu będą także sale konferencyjne oraz wydzielone zaplecze gastronomiczne i rekreacyjne w tym pełen dostęp do basenu, siłowni, solarium, sauny, pomieszczeń przystosowanych do przeprowadzania masaży i zabiegów kosmetycznych.

Do Gniewina, oddalonego od Trójmiasta o około 50 km, można dojechać samochodem lub autobusem (nie ma połączenia kolejowego), a czas podróży nie powinien przekroczyć 60 minut.

Joanna Kielas - POLSKA Dziennik Bałtycki

Powrót do SportKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości