SportNowe boisko za 791 tys.


Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców.
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostCz 06 wrz, 2007 9:52

Urząd Miasta napisał(a):791 tys. zł wyniesie budowa boiska wielofunkcyjnego przy ul. Partyzantów. Przetarg na realizację zadania wygrała firma Masters ze Szczecina.
Do 31 października b.r. powstanie nowe boisko z trawą syntetyczną, otoczone piłkochwytem - aby piłki nie "uciekały" na osiedle oraz trybunami dla widzów. W ramach zadania zostanie również utwardzony teren, wykonane ścieżki i odwodnienie. Inwestycja jest w połowie dofinansowana z Ministerstwa Sportu.
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostPt 28 gru, 2007 10:34

POLSKA Dziennik Bałtycki napisał(a):Wejherowo. Powstały 3 nowe boiska dla dzieci i młodzieży

Wreszcie na wejherowskich osiedlach powstały 3 profesjonale boiska dla dzieci i młodzieży. Właśnie zakończyły się prace przy ich budowie. Jeśli dodać do tego obiekty sportowe z prawdziwego zdarzenia, które zbudowało starostwo przy swoich szkołach - to dzieci i młodzież mogą spędzać czas wolny na sportowo na naprawdę wysokim poziomie.

- Zgodnie z obietnicami budujemy w Wejherowie ogólnodostępne obiekty sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży - mówi Wojciech Kozłowski podkreślając, że w tym roku udało się zbudować wyjątkowo dużo. - Wybudowaliśmy dwa nowe obiekty, a jeden został istotnie zmodernizowany. Łączna wartość tych prac wynosi mln 300 tys. zł, z czego prawie została pozyskana ze środków zewnętrznych: z dotacji PZU, Ministerstwa Sportu oraz Marszałka Województwa Pomorskiego.

Największe i najważniejsze jest boisko przy ul. Partyzantów. Obiekt posiada sztuczną nawierzchnię stosowaną na profesjonalnych boiskach piłkarskich i ma wymiary: 64 na 32 m. Teren boiska jest ogrodzony wysoką siatką. Są także boczne trybunki dla widzów. Boisko jest dostępne dla wszystkich mieszkańców bez ograniczeń.

Z kolei przy ul. Konopnickiej zakończono prace przy budowie boiska, które trwały od kilku lat.
Na płycie betonowej została wykonana nawierzchnia z tworzywa sztucznego - bezpieczna, wygodna i trwała. Obok, od kilku lat dużym zainteresowaniem młodzieży cieszy się skatepark.

Trzecia inwestycja - będąca w fazie odbioru, to zespół sportowo-rekreacyjny na os. Sikorski Park. Został on wykonany przy współpracy z firmą deweloperską. Projekt wykonał Urząd Miejski, natomiast wykonawcą był deweloper. W przyszłym roku będzie tam położona nawierzchnia z tworzywa sztucznego. Obiekt ten będzie udostępniony nie tylko dla mieszkańców nowego osiedla mieszkaniowego, ale wszystkich mieszkańców dzielnicy Śmiechowo.
(...)
Joanna Kielas - POLSKA Dziennik Bałtycki

Powrót do SportKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość