SportKort, bieżnie i hipoterapia


Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców.
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostWt 25 wrz, 2007 12:19

Dziennik Bałtycki napisał(a):Wejherowo. Kort, bieżnie i ...hipoterapia

Bieżnia 250-metrowa, kort tenisowy ze sztuczna nawierzchnią, boisko do piłki ręcznej, koszykówki oraz padok dla koni do hipoterapii - składają się na strefę rekreacji przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Wejherowie. Jest to pierwsze z dziesięciu wielofunkcyjnych boisk, które powstaną przy wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie.

- W ciągu najbliższych trzech lat przy każdej szkole ponadgimnazjalnej w powiecie wejherowskim powstanie 38 obiektów sportowych otwartych dla wszystkich mieszkańców - mówi Mirosław Lademann, promotor projektu, naczelnik wydziału edukacji starostwa powiatowego w Wejherowie. - Na powstałych obiektach realizowany będzie bowiem "Powiatowy program promocji zdrowia, opieki i wychowania". To 3600 godzin zajęć sportowo-rekreacyjnych w dni powszednie i 1200 godzin w w soboty.

Ponad 4,2 mln złotych otrzymał projekt, przygotowany przez samorząd powiatu ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Powiat przeznaczył na ten cel ponad 1 mln złotych. Jak mówi Józef Reszke, starosta, celem projektu jest osiągnięcie europejskich standardów sportowej opieki zdrowotnej i wychowawczej nad dziećmi.
Iwona Rogacka - Dziennik Bałtycki

Powrót do SportKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość