SportGryf w Pucharze Polski

Wydarzenia sportowe, sprawy kibiców.
Początkujący

Początkujący
PostCz 22 wrz, 2011 9:40

Gryf Wejherowo awansował do 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski, poz zwycięstwie 1-0 nad liderem T-Mobile Ekstraklasy Koroną Kielce.

Bramka padła po dobitce Krzysztofa Wickiego. Mecz oglądało ponad tysiąc kibiców.

W 1/8 finału znalazła się także Arka Gdynia, po zwycięstwie nad Olimpią.
Ostatnio edytowano Wt 18 paź, 2011 9:54 przez Media, łącznie edytowano 1 raz
Ja tu zaglądam

Ja tu zaglądam
PostWt 18 paź, 2011 9:52

Aż na sześć dni rozłożono osiem meczów 1/8 finału Pucharu Polski. Inauguracja tej fazy rozgrywek nastąpi u rewelacyjnego III-ligowca. Orlex Gryf Wejherowo we wtorek o godzinie 14.00 na stadionie przy ul. Wzgórze Wolności 1 zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Dla trójmiejskich kibiców będzie to przygrywka do zaplanowanego na spotkania Arki z Polonią Warszawa. Początek spotkania w Gdyni w środę o godzinie 18.30.

trojmiasto.pl

Mecze 1/8 finału Pucharu Polski
Wtorek, 18 października
Orlex Gryf Wejherowo - Górnik Zabrze, godzina 14:00
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław, 18:45

Środa, 19 października
Ruch Zdzieszowice - MKS Kluczbork, 15:00
Arka Gdynia - Polonia Warszawa, 18:30

25 października
Polonia Bytom - Lech Poznań, 19:30

26 października
Legia Warszawa - Widzew Łódź, 18:30
Limanovia - Wisła Kraków, 13:30

9 listopada
Ruch Chorzów - Cracovia, 18:30
Ja tu zaglądam

Ja tu zaglądam
PostWt 18 paź, 2011 14:38

47 minuta - Gryf wygrywa 1:0! i jak na razie taki wynik do 80 minuty.
Ja tu zaglądam

Ja tu zaglądam
PostWt 18 paź, 2011 14:53

Koniec meczu. Gryf wygrywa 1:0 :!: :d :!:

Gryf Wejherowo
Bramki: Toporkiewicz (47.)
Skład: Ferra - Kostuch, Kochanek, Felisiak, Politowski - Szymański, Kołc, Gicewicz, Krzemiński - Wicki (64. Szudrowicz), Toporkiewicz (86. Tatarczuk)

Górnik Zabrze
Kartki: Przybylski - żółta
Skład: Pesković - Olkowski, Banaś, Szymura, Magiera (76. Pazdan) - Thomik (55. Nakoulma), Marciniak, Przybylski, Jończyk (55. Zahorski), Wodecki - Gołębiewski
Forumowicz
Wejherowo

Forumowicz
PostWt 18 paź, 2011 16:00

Ale rewelka !! Super! Gratulacje dla drużyny :D Teraz czekamy do wiosny...
Początkujący

Początkujący
PostCz 03 lis, 2011 14:57

Prez. Hildebrandt postanowił odznaczyć WKS "Gryf" Medalem Róży z okazji dziewięćdziesięciu lat działalności i awansu drużyny seniorów do ćwierćfinału Pucharu Polski 2011/2012, ponadto przyznał nagrody pieniężne piłkarzom i trenerowi. Zawodnicy, szkoleniowcy oraz Zarząd klubu spotykają się z Prezydentem dziś o 15:00.
Ja tu zaglądam

Ja tu zaglądam
PostPt 04 lis, 2011 11:14

Cytat napisał(a):OŚWIADCZENIE
Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta

Władze Miasta od początku są dumne i cieszą się z sukcesu jaki odniósł WKS „Gryf”. Jest to nie tylko niekwestionowane osiągnięcie drużyny, ale także powód do zadowolenia mieszkańców i władz miasta Wejherowa, gdyż dzięki drużynie, usłyszała o nas cała Polska.

Odnosząc się do rozmowy wiceprezydenta miasta Bogdana Tokłowicza z dziennikarką rozgłośni radiowej, która to rozmowa stała się przyczyną nieporozumienia, wyjaśniam, że przeprowadziłem rozmowę z wiceprezydentem, który potwierdził swoje stałe i niezmienne pozytywne nastawienie do sukcesów odnoszonych przez drużynę. Słowa „przypadek” w kontekście zwycięstw WKS „Gryf” użyła dziennikarka, a następną wypowiedź wiceprezydenta zinterpretowała jako przytaknięcie. Tymczasem Bogdan Tokłowicz w tej właśnie rozmowie potwierdził iż zwycięstwo WKS „Gryf” jest zasługą piłkarzy, cytuję: „strzelili gola i wygrali, czyli jest to ich zasługa”. Intencją wypowiedzi wiceprezydenta było to, iż zwycięstwa odniesione przez klub były czymś niespodziewanym, zaskakującym, co jednocześnie jest jeszcze większym sukcesem i powodem do dumy i zadowolenia.

Zamiast wspólnie się cieszyć ze zwycięstwa, gratulować piłkarzom, niektórzy dziennikarze, a za nimi opozycja i konkurencja polityczna próbują konfliktować środowisko. Można odnieść wrażenie, że wykorzystują oni sport dla rozgrywek politycznych.

Pragnę zwrócić Państwa uwagę na ważny aspekt całej sprawy, który może rzucić światło na mechanizmy za nią stojące. Ataki i próby zdeprecjonowania działań Urzędu Miejskiego w Wejherowie oraz Prezydenta i Wiceprezydenta, mogą być powodowane tym, że władze miasta zablokowały sprzedaż stadionu WKS „Gryf” deweloperowi, firmie Orlex, z obawy przed tym, że będzie on wykorzystany w innym celu niż sportowy. To stało się początkiem aktywnych, negatywnych działań politycznych przeciwko władzom miasta.

Klub, sport, sukcesy dorosłych i młodzieży to nie jest własność żadnej z partii tylko mieszkańców Wejherowa. Z sukcesów klubu powinniśmy być wszyscy dumni. Odnoszę wrażenie, iż od dłuższego czasu radni i działacze Platformy Obywatelskiej próbują używać klubu „Gryf” i wykorzystać kibiców do walki politycznej ze mną. Miało to już miejsce w zeszłorocznej kampanii wyborczej. Dość powiedzieć, że na dzisiejszą konferencję prasową Zarządu WKS „Gryf” dziennikarzy zaprosił …. Wiceprzewodniczący PO w Wejherowie!

Pomimo prób wprzęgania polityki w sprawy sportowe, miasto nadal będzie wspierało klub WKS „Gryf”. Należy jednak pamiętać, że klub jest niezależnym stowarzyszeniem kultury fizycznej, dlatego mieszkańcy miasta za pośrednictwem jego budżetu, wspierają klub na miarę aktualnych możliwości finansowych i prawnych. Jeszcze jednym dowodem na dążenie do pozytywnej współpracy i umożliwienia rozwoju Klubowi jest fakt, iż podjąłem decyzję o wycofaniu pozwu sądowego w sprawie stadionu. Liczę przy tym na to, że zarząd będzie modernizował i rozwijał stadion, który zaliczany był i jest do najważniejszych obiektów sportowej infrastruktury naszego miasta.

Prezydent Miasta Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt
Wejherowo, 3 listopada 2011 r.

Stanowisko Bogdana Tokłowicza

Jeszcze raz, wszystkich, którzy poczuli się urażeni po audycji radiowej, przepraszam. Zapewniam, że moje intencje są całkowicie inne niż te, które przedstawiła dziennikarka. Co więcej, uważam że WKS „Gryf” jest w stanie sprawić jeszcze więcej niespodzianek, nie tylko w kolejnych rundach Pucharu Polski. Tak samo jak wszyscy mieszkańcy Wejherowa cieszę się z sukcesów naszej drużyny.

Z-ca Prezydenta Bogdan Tokłowicz
Wejherowo, 3 listopada 2011 r.
Początkujący

Początkujący
PostPt 04 lis, 2011 23:45

Ech ci politycy... wszyscy słyszeli co powiedział, jak powiedział, wszyscy wiedzą o co mu chodziło, a on i tak wydaje oświadczenie i próbuje zrobić z nas debili :)
Ja tu zaglądam

Ja tu zaglądam
PostŚr 09 lis, 2011 9:02

Medal Róży dla Gryfa Wejherowo

Podczas sesji Rady Miasta Wejherowa w dniu 8 listopada br. prezes „Gryfa” Rafał Szlas odebrał od prezydenta miasta Krzysztofa Hildebrandta wcześniej przyznane podziękowania i gratulacje dla piłkarzy i trenera oraz Medal Róży dla Wejherowskiego Klubu Sportowego „Gryf” w uznaniu za sportowe sukcesy w Pucharze Polski.

Prezydent poinformował również Zarząd Klubu o podjętej decyzji o wycofaniu pozwu sądowego dotyczącego aktów prawnych związanych z przekazaniem stadionu. Decyzja ta podyktowana jest chęcią budowania coraz lepszej współpracy z Zarządem WKS „Gryf”.
Ja tu zaglądam

Ja tu zaglądam
PostWt 13 mar, 2012 19:10

No niestety, 0:3 dla Legii :(
Forumowicz
Wejherowo

Forumowicz
PostCz 15 mar, 2012 20:19

Walerian napisał(a):No niestety, 0:3 dla Legii :(

Hehe, a jest szansa, że będzie jednak 3:0 dla Gryfa :)
Warszawska drużyna umieściła w wyjściowym składzie z numerem "25" Jakuba Rzeźniczaka, który w ogóle nie pojawił się na boisku. Zamiast niego zagrał (do 67 minuty) z numerem "2" Artur Jędrzejczyk, który wpisany był jako rezerwowy.

Sprawa może się skończyć walkowerem! Gryf złożył oficjalny protest.
Ja tu zaglądam

Ja tu zaglądam
PostWt 20 mar, 2012 22:47

1:1 w rewanżu. Gratulację dla Gryfa za postawę. Dostarczyliście nam wielu pozytywnych wrażeń - dzięki!

Powrót do Sport