OkoliceBudżet wojewódzki w 2008r.


Poza powiatem, Trójmiasto i inne...
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostWt 27 lis, 2007 17:42

POLSKA Dziennik Bałtycki napisał(a):Budżet wojewódzki 2008: Pomorskie podwoi wydatki na inwestycje

Budowa szpitala w Słupsku, gdańskiego centrum traumatologicznego, pięciu węzłów dojazdowych do autostrady A1, przekazanie pieniędzy na Europejskie Centrum Solidarności, czy też budowa Teatru Szekspirowskiego - to najbardziej spektakularne inwestycje województwa pomorskiego zaplanowane na rok 2008. Marszałek województwa Jan Kozłowski przedstawił projekt przyszłorocznych planów finansowych.
(...)
Wpływy do przyszłorocznego budżetu oszacowano na poziomie 670 mln zł, natomiast wydatki to 835,5 mln zł. Będą one o 53 procent wyższe niż w roku obecnym. W liczbach przedstawia się to następująco: 220 mln zł pochłonie transport i łączność, 170 mln zł ochrona zdrowia, a ponad 100 mln zł rozwój przedsiębiorczości.
(...)
Jako że wydatki przewyższają dochody, w kasie województwa powstała "dziura budżetowa". Jej wysokość wynosi obecnie ponad 160 mln zł.
- Niedobór mamy zamiar pokryć z kredytu długoterminowego i pożyczek z Unii Europejskiej - zaznacza Henryk Halmann, skarbnik województwa pomorskiego. - Być może deficyt nie będzie wcale taki wysoki. Spodziewamy się bowiem dodatkowych 51 mln zł kontraktu rządowego, a wówczas kwota ta pomniejszy wyznaczony na dzisiaj niedobór w budżecie.
Magdalena Rusakiewicz - POLSKA Dziennik Bałtycki

Powrót do OkoliceKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość