O wszystkimZasady ruchu w korkach ulicznych


Hydepark, czyli o wszystkim innym.
Moderator
Posty: 57

Avatar użytkownika

PostŚr 16 kwi, 2008 14:23

Przy okazji nowych remontów na naszych drogach przytaczam fragment artykułu z Gazety Wyborczej, w którym jest mowa o tym, jak kierowcy powinni się zachowywać w ulicznych korkach:
Na długości 280 m - od ul. Chylońskiej w kierunku centrum (w rejonie os. Sibeliusa) - trwa wymiana nawierzchni, przez co zamknięty jest lewy pas. Ten fragment można jednak ominąć, skręcając już przy Castoramie w Rumi w lewo i kierując się na ul. Hutniczą. Wprawdzie na jej końcu i skrzyżowaniu pozwalającym wjechać na Trasę Kwiatkowskiego także zdarzają się korki, ale nie tak wielkie jak przed remontowanym odcinkiem.

Swój udział w spowalnianiu ruchu mają kierowcy: wczoraj wiele razy było tak, że samochód na lewym pasie zatrzymywał się już kilkaset metrów przed zwężeniem i próbował zjechać na prawy pas. Pojawili się również zmotoryzowani, w osobliwy sposób pojmujący "sprawiedliwość", którzy lewym pasem jechali w tym samym tempie co auta na prawym, choć także mieli przed sobą spory kawałek wolnej drogi.

- To w obu przypadkach całkowicie źle pojęta organizacja ruchu. Kierowcy powinni jechać do końca lewego pasa i wjeżdżać na prawy tuż przed zwężeniem na zasadzie zamka błyskawicznego - po jednym aucie z każdego pasa. Jeśli tego nie robią i blokują lewy pas, po prostu łamią prawo. Grozi za to 200 zł mandatu - podkreśla Janusz Staniszewski, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Warto wziąć to sobie do serca, bo remont potrwa do 29 maja.

Z moich obserwacji wynika, że wiele osób zachowuje się w ten drugi sposób - blokuje lewy pas, by samochody tamtędy jadące stali podobnie, jak ci z prawej. Niestety, w ten sposób korek się wydłuża, a samochody, które po drodze chcą skręcić nie mają takiej możliwości.

Powrót do O wszystkimKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość