Strona 1 z 1

Młode pary w Wejherowie

PostNapisane: Cz 13 wrz, 2007 9:41
przez Media
Dziennik Bałtycki napisał(a):Wejherowo. Pół tysiąca młodych par na rok

Wejherowianie biorą śluby na potęgę. Kiedyś w mieście było 350 ślubów rocznie, teraz około 500. A że mamy wrzesień, miesiąc bardzo popularny wśród młodych par, kościoły i urząd stanu cywilnego przeżywają prawdziwe oblężenie.
(...)

PostNapisane: Pn 22 cze, 2009 15:20
przez lolalove1
Nie jest łatwo zdecydować się na ślub w tych czasach, a jeszcze trudniej znaleźć partnera na całe życie. Wiele znajomości nie wytrzymuje presji stałego związku i dochodzi do rozstania, inne nie chcą papierka, bo wystarcza im miłość. Statystyka statystyką, ale najważniejsza jest dobra komunikacja w związku i żaden papier tego za nas nie załatwi.

PostNapisane: Wt 23 cze, 2009 11:18
przez Chicken
Partner na całe życie? Druga połówka? Takich pojęć nawet nie ma w moim słowniku. Teraz wiele ludzi ma w głowie tylko karierę, pracę, naukę, a na szukanie partnera brakuje czasu. Dla mnie ślub wchodzi w rachubę tylko jeśli znajdę partnerkę, z którą się po prostu będę dobrze rozumieć. Ale gdzie jej szukać w dzisiejszym świecie? Chyba staję coraz bardziej cyniczny! :-P

PostNapisane: Wt 23 cze, 2009 14:45
przez lolalove1
Faktycznie skąd ten cynizm? Jest wiele powodów dla których warto powiedzieć "tak" i niewątpliwych zalet małżeństwa. Nawet jeśli jest to trudne nie oznacza, że jest niemożliwe. Tyle zakochanych par nie może się mylić, to jest statystycznie niemożliwe, na pewno wśród nich jest kilka miłości życia choć może nie wszystkie. Może przemawia przez ciebie niezdolność do życia w związku.

PostNapisane: Śr 24 cze, 2009 10:44
przez Chicken
może masz rację, zbyt długo byłem samotny! A jak już byłem w związku to cos sie nie układało. Teraz stałem się jakiś taki cyniczny i z niedowierzaniem patrzę na wizję siebie na ślubnym kobiercu! Co się z nami dzisiaj dzieje...

PostNapisane: Śr 24 cze, 2009 15:48
przez lolalove1
Województwo pomorskie to raj dla singli. Single z Pomorza nie mają źle, można tu spotkać swoja drugą połówkę i rzesze turystów flirtują na każdym kroku, do tego jesteśmy nie tylko w środku sezonu ślubnego ale również wakacyjnego a tu takie smutne nastawienie. Naprawdę, więcej odwagi. Wiem, że słuby są stresujące zwłaszcza jak singiel tańczy nie na własnym weselu ale na cudzym, ale to zawsze możliwość żeby kogoś poznać, spotkać miłość swojego życia, albo przynajmniej wakacyjną sympatię.

Re: Młode pary w Wejherowie

PostNapisane: Cz 10 paź, 2013 23:43
przez Nelson
Trudno znaleźć kogoś na całe życie, a biorąc pod uwagę fakt, że wiele osób jest samolubnych i raczej nie myśli o przyszłości - to sytuacja jest naprawdę ciężka...

Re: Młode pary w Wejherowie

PostNapisane: Śr 30 mar, 2016 8:13
przez sigurdi
Widzę, że tu udziela się dużo mądrych ludzi. Widzę, że świadomość konsekwencji ślubu i trudności znalezienia dobrego partnera są coraz większe.

Re: Młode pary w Wejherowie

PostNapisane: Pt 14 paź, 2016 17:44
przez Adalbert
Jestem ze swoją dziewczyną od 5 lat i bardzo się kochamy, ale raczej nie zdecydujemy się na ślub. Do niczego nie jest nam to potrzebne.

Re: Młode pary w Wejherowie

PostNapisane: So 17 gru, 2016 13:07
przez wrona
Oj jak ja bym chciał mieć taką dziewczynę która też tak będzie myślała ;D
____________________
zapraszam wszystkich na tanie wysypisko gruzu serdecznie

Re: Młode pary w Wejherowie

PostNapisane: Pn 19 gru, 2016 11:58
przez Wania
Tez zyję w związku bez slubu i nie widze potrzeby aby go wogóle brać. Jak dla mnie ważne jest to, ze się kochamy i dogadujemy ze sobą a nie papierek...

Re: Młode pary w Wejherowie

PostNapisane: Wt 03 sty, 2017 18:19
przez kejtelka
Ile ludzi tyle opinii. Mi się zawsze marzył ślub i wesele. Idziemy z narzeczonym za dwa tygodnie na targi ślubne Weselnik 14-15.01.2017. Na pewno pomogą mi w organizacji ślubu.

Re: Młode pary w Wejherowie

PostNapisane: Śr 25 paź, 2017 10:43
przez Bolek150
Każdy ma inne spojrzenie na te sprawy, więc należy uszanować decyzję innych. To że my uważamy że ślub jest potrzebny nie powinno skreślać w naszych ochach osoby żyjące bez ślubu. Taką bowiem wybrali wspólną drogę i nic nam do tego.