Gmina Wejherowo i gminy ościenneUtonięcie nad jez. Małe


Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostŚr 07 lip, 2010 11:47

Radio Gdańsk napisał(a):Aż trzy przypadki utonięć odnotowano w ostatnim tygodniu w województwie pomorskim. Policja apeluje o ostrożoność, do tragedii dochodzi bowiem głównie na niestrzeżonych kąpieliskach. Na terenie Człuchowa w jeziorze utonął - pozostawiony bez opieki - 9-latek. Natomiast na terenie gminy Wejherowo nad jeziorem Małe utopił się 26-letni mężczyzna. Pływał na materacu, który się wywrócił.
Do tragicznej sytuacji doszło też w Gdańsku Brzeźnie - informuje nadkomisarz Jan Kościuk, rzecznik prasowy pomorskiej policji. Mężczyzna odpłynął na odległość około 40 metrów od lądu i zabrakło mu sił na powrót.
Ze statystyk policyjnych wynika, że na strzeżonych kąpieliskach zawsze udaje się uratować osobę, która zaczyna tonąć. Dlatego ci, którzy wybierają niestrzeżone akweny powinni pamiętać o kilku zasadach. Nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu, czy bezpośrednio po posiłku. Nie można też skakać "na główkę" na niestrzeżonych kąpieliskach, ponieważ dno naturalnego zbiornika może się zmienić.
W ciągu ostatnich kilku dni zgłoszono kilka zaginięć dzieci na plaży. Za pozostawienie dziecka bez opieki grozi mandat, nawet do 500 złotych. Sprawa może też zostać skierowana do sądu, jeśli opiekunowie będą pijani.

(Radio Gdańsk) 
 

Powrót do Gmina Wejherowo i gminy ościenneKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość