Rozrywka i kulturaFilharmonia Kaszubska - Wejherowo otrzymało dofinansowanie


Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne.
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostWt 21 lip, 2009 8:39

Urząd Miejski:

Wejherowo zdobyło dofinansowanie ze środków unijnych w kwocie 14, 4 mln zł na budowę Filharmonii Kaszubskiej - regionalnego centrum kultury, czyli nowego obiektu Wejherowskiego Centrum Kultury. W poniedziałek 20 lipca 2009 r. prezydenci Wejherowa oficjalnie otrzymali od marszałka województwa pomorskiego Jana Kozłowskiego decyzję o dofinansowaniu projektu.
(...)

Nie jest to inwestycja tylko na papierze. Władze Wejherowa już przystąpiły do konkretnych działań.
- Nie czekamy z założonymi rękami, już w maju rozpoczęliśmy procedurę przetargową. W przeciągu najbliższego tygodnia otrzymamy oferty przetargowe. Chcemy budowę rozpocząć na przełomie 2009 i 2010 r. i zakończyć w połowie roku 2012 – mówi Wojciech Kozłowski - Teraz musimy znaleźć pieniądze na dalsze finansowanie inwestycji. Miasto nie powinno mieć problemów z zaciągnięciem na ten cel kredytu. Przecież unijne środki tak znacznej wysokości nie mogą przepaść.

Filharmonia Kaszubska - regionalne centrum kultury, ma być największą z inwestycji miejskich w ramach programu rewitalizacji realizowanego w latach 2008-2015.
Zostanie wybudowana u zbiegu ulic Sobieskiego i Dworcowej, w miejscu gdzie obecnie mieści się stary budynek Wejherowskiego Centrum Kultury. W planowanym wielofunkcyjnym obiekcie o powierzchni 6,5 tys. m kw. (teraz w WCK-u jest 2,5 tys. m kw. ) będą dwa podstawowe moduły. Nowoczesna wielofunkcyjna sala na prawie 400 osób o funkcji koncertowej, kinowej, teatralnej, widowiskowej i audytoryjnej oraz dom kultury o bardzo bogatym programie.
(...)
Obrazek
Ostatnio edytowano Wt 12 sty, 2010 19:18 przez Media, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostWt 12 sty, 2010 19:16

Wejherowo buduje centrum za 48 mln zł

Już za dwa lata mieszkańcy Wejherowa (woj. pomorskie) będą mogli pochwalić się nowoczesnym wielofunkcyjnym centrum. Obiekt, który oficjalnie będzie się nazywał "Filharmonia Kaszubska — Regionalne Centrum Kultury", zbuduje firma Eiffage Budownictwo Mitex należąca do francuskiej grupy budowlanej Eiffage.
(...)
Filharmonia Kaszubska stanie na miejscu dawnego budynku Wejherowskiego Centrum Kultury. Na łącznej powierzchni 6,5 tys. mkw. znajdzie się w nim m.in. sala na prawie 400 osób o funkcji koncertowej, kinowej, teatralnej i widowiskowej. Oprócz tego ma powstać Dom Kultury, który pomieści m.in. pracownie, salę konferencyjną na 100 osób i galerię.

Inwestycja, która jest elementem programu rewitalizacji Wejherowa w latach 2008-15, pochłonie 48 mln zł brutto [częściowo finansowany z dotacji unijnych - przyp. e-wejherowo.pl]. Ma być ukończona do połowy 2012 r.
(...)

"Puls Biznesu", ANP
Początkujący
Posty: 5

Początkujący
PostPt 27 mar, 2015 13:56

Jak podoba się Wam filharmonia w nowej odsłonie?

www.wejherowo.pl

Powrót do Rozrywka i kulturaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość